Obserwuj mnie w social mediach:
Nowe zdjecie - nowa historia
26 maja, Bart Staszewski
Poznajcie Alicję z Lubelskiego, strefy wolnej od LGBT. To świetna dziewczyna, ze świetną historią... Przeczytacie jej poruszający komentarz... tutaj
Nowe zdjecie - nowa historia
17 maja, Bart Staszewski
Poznajcie Dawida z Puław, strefy wolnej od LGBT. To kolejny młody człowiek, który nie możne znieść tego co się dzieje wokół niego i działa... Przeczytacie jego poruszający komentarz... tutaj
Polska najbardziej homofobicznym krajem w UE
15 maja 2019 roku, Bart Staszewski
Strefy wolne od LGBT, zakazy marszów równości, brak możliwości uzyskania dokumentu tożsamości dla synka pary lesbijek, ciężarówki, które na polskich ulicach głoszą słowa nienawiści, przemoc w grupie rówieśniczej, wstyd przed coming outem - homofobia w Polsce to nie jest wymyślony problem, to sytuacja, z którą tysiące obywateli musi zmierzyć się każdego dnia. Ranking ILGA pokazuje to jasno - Polska jest obecnie najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej, co potwierdzają także ujawnione właśnie badania przeprowadzone przez unijną Agencję Praw Podstawowych. 
To oznacza, że Polska stała się strefa wolna od szacunku i tolerancji. To straszny wynik. W normalnym kraju bilibyśmy na alarm. Niestety rządzących ten problem nie interesuje. Mamy olbrzymi problem z homofobią, a strefy wolne od LGBT są jego emanacją. Te ranking przełoży się na inwestycje i rozwój kulturalny polski, bo z homofobami nikt nie chce współpracować.
Więcej tutaj
Ktos podszywa sie pod aktywiste na Twitterze
15 maja 2019 roku, Bart Staszewski
Aktywista Bartosz Staszewski poinformował na swojej stronie facebookowej, że podrobiono jego konto na Twitterze, a fałszywych wpisów, oczerniających mężczyznę użyto w materiale telewizji publicznej. Staszewski spekuluje, że to właśnie TVP może stać za sprawą.
Więcej tutaj.
Polski ambasador w Berlinie krytykuje mój projekt
Wtorek, 12 marca 2020 roku, Bart Staszewski
Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski (mąż Juli Przyłębskiej) wydał specjalne oświadczenie o mojej akcji:
"Oznaczanie miast znakami "strefy wolne od LGBT"; nawet jeśli jest ono wyrazem artystycznej prowokacji lub protestu, musi być uznane za niezgodne z prawem, a zatem nieważne. Polska jest państwem konstytucyjnym i zgodnie z artykułem. 32 Konstytucji RP, wszyscy w Polsce są równi wobec prawa, co oznacza, że nikt nie może być prześladowany z powodów politycznych, społecznych lub innych! Dotyczy to również preferencji seksualnych (...)
Z drugiej strony należy podkreślić, że większość polskiego społeczeństwa jest katolicka, co oznacza, że ideologia LGBT jest nie do przyjęcia dla niektórych z tych wyznawców wiary. To właśnie w tym sensie decyzje podejmowane przez niektóre gminy muszą być omawiane jako sprzeczne z ideologią LGBT. Sprzeczność z ideologią, która czasami jest brutalnie egzekwowana, a nie z ludźmi, którzy korzystają z ochrony jako osoby. Gwarantuje to również chrześcijańskie przykazanie miłości bliźniego. Takie decyzje mają oczywiście tylko symboliczny charakter i nie tworzą żadnych "stref wolnych od LGBT"."
Mój komentarz: Panie ambasadorze - moja akcja nie jest "nielegalna a zatem nieważna". Wobec mnie nie toczy się żadne śledztwo i nie zapadł żaden wyrok. Pańskie osądy w tej sprawie mają charakter prywatny i nie mają podstaw prawnych. Take oceny bolą mnie jako obywatela. Uchwały przeciw "ideologii LGBT" zawierają sformułowania godzące w wolności i prawa jednostki, zwłaszcza w konstytucyjny zakaz dyskryminacji. Szczegółową analizę zamieścił w tej sprawie dr hab. Dawid Sześciło na zlecenie RPO Adam Bodnar.
Korzystając z tego uprawnienia, Rzecznik skierował do pięciu wojewódzkich sądów administracyjnych skargi na wybrane uchwały rad gmin o przeciwdziałaniu „ideologii LGBT”.
Rozumiem jednak, że znajomość Konstytucji nie jest mocną stroną ani Pana, ani Pana żony, która została wybrana na stanowisko Prezesa TK niezgodnie z Konstytucją.
Źródło: Gov.pl
Back to Top